bachata dans kursu okulu kozyatağı

BACHATA DANS KURSU

Salsa, Karayipler kökenli olduğu varsayılan, salsa adıyla belirtilen müzik türleri eşliğinde, çiftler halinde veya grupça yapılabilen, Latin Amerika’nın ve ABD’nin modern bir dans türüdür.
Salsa önceleri yalnızca Latin Amerika halkları arasında yaygın olan bu müzik türüyken, Karayipler’den ABD’ye göçenler sayesinde ; önce ABD’de sonrasında da bütün dünyada tanınmaya ve uygulanmaya başlanmıştır.
“Salsa” çok falza sayıda baharatın karıştırılmasıyla hazırlanan “sos” anlamına gelmektedir. Çok farklı kültürel öğelerin karışımını içermelerinden dolayı söz konusu müzik ve dansa da SALSA adı verilmiştir.
Bir “serbest stil” dansı olan salsa, rutin hareketlere bağlı kalınmaksızın doğaçlama olarak yapılır. Salsa dansı, Latin dansları kapsamında ele alınmakadır.
Tıpkı tek bir dilin lehçeleri gibi, salsanın da dünyanın farklı bölgelerinde farklı olarak uygulanan stilleri vardır. Her stil, salsa müziğini farklı olarak yorumlar ve ayrıca her bir stildeki salsa ustalarının kendilerince geliştirdikleri bireysel stiller bulunur. Birçok salsa stili bulunmaktadır. Başlıca üç salsa stili mevcuttur:

a- Küba stili
b- Porto Riko stili
c- Kolombiya stili
a- Küba stili

NonStop Dans Akademi - Salsa Dans Kursu, Bachata Dans Kursu, Kizomba Dans Kursu, Ortanyal Dans Kursu, Hip-Hop Dans kursu ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizi bütün sosyal medya kanallarımızdan ve Whatsapp Destek Hattımızdan Ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Destek

İletişim

Kozyatağı Mah. Bayar Cad. Şakacı Sok. No:40/1
Kozyatağı – Kadıköy
+90 216 380 70 76

+90 530 661 24 31
© Copyright 2019. All Rights Reserved.