CHA CHA CHA dans kursu kozyatağı

CHA CHA CHA DANSI NEDİR ?

CHA CHA CHA

Cha cha cha, içinde hızlı hareketler barındıran canlı ve dinamik bir Latin Amerikan dansıdır. Bu dansın ismi günümüzde genellikle “Cha Cha” olarak kısaltılmaktadır. Ritmi danzon dansındaki dördüncü vuruşa değişiklik getirilerek elde edilmiştir.Mambo ve Rhumba’nın bir sentezi olan cha cha cha, diğer danslara göre yeni olmasına karşın basit ve sade yapısından dolayı kısa zamanda popülerlik kazanmıştır.

Cha cha cha küçük alanlarda kolaylıkla uygulanabilen bir dans türüdür. Çiftlerin kapalı ve açık tutuşta veya mesafeli olarak gerçekleştirebileceği figürleri vardır. Cha cha cha’nın pistteki genel karakteri neşeli, sevinçli, biraz da yaramaz bir parti atmosferi içerir.

İngilizler tarafından geliştirilen enternasyonal Cha Cha dan farklı olarak, cha cha cha sol ayakla öne başlaması ve elementlerinin farklı olarak adlandırılmasıdır.

Amerika’da ortaya çıktığı kabul edilen Cha Cha Cha, basit yapısı ve neşeli müziği sayesinde kolayca yayılmış, Uluslararası Latin Amerikan Dansları yarışmalarında kendine yer bulmuştur.

Cha cha cha stilleri ikiye ayrılmaktadır:SALON DANS STİLİ

Yarışma stili olarak da bilinen salon dans stilinde hareketlerin izleyicilere tam olarak geçmesi amacıyla; adımlar çok daha büyük yapılır, kalça hareketleri çok daha keskindir. Geri ve ileri adımlar sebebiyle salsaya benzetilmektedir. Ancak diğer yönleriyle kendine özgü bir tarz olduğu ortaya çıkmaktadır.SOSYAL DANS STİLİ

Bu stilin bir diğer ismi de Clup Chachacha’dır. Yapılışını anlamak için mambonun ekstra adımlı halini düşünmek yeterlidir. Oldukça keyifli ve öğrenmek çok basittir. İyi bir sosyal dansçı olmak isteğindeyseniz 3 ila 6 ay süre içerisinde cha cha kursu almanız tavsiye edilir. Amacınız profesyonel olmak ise kısa vadeli bir zaman belirtmek doğru olmayacaktır. Bu stilde dönüşler keskin, adımlar serttir.

NonStop Dans Akademi - Salsa Dans Kursu, Bachata Dans Kursu, Kizomba Dans Kursu, Ortanyal Dans Kursu, Hip-Hop Dans kursu ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizi bütün sosyal medya kanallarımızdan ve Whatsapp Destek Hattımızdan Ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Destek

İletişim

Kozyatağı Mah. Bayar Cad. Şakacı Sok. No:40/1
Kozyatağı – Kadıköy
+90 216 380 70 76

+90 530 661 24 31
© Copyright 2019. All Rights Reserved.