ORYANTAL DANS KURSU dans kursu dersleri kozyatağı

KİZOMBA DANS KURSU

KİZOMBA NEDİR?

Müzik olarak 1970’lerin sonlarında Afrika’da ortaya çıkmıştır. Müziksel olarak modern türlere küçük bir Afrika ritmi ve Haiti Kombası’nın dokunuşu ile oluşmuştur. Ritim olarak yavaş ve romantik bir tondadır. Tüm bunlara ek olarak bu dansın birçok şarkısı Portekizce dilinde söyleniyor. Dans olarak da geleneksel Angola Semba dansının evrim geçirmiş halidir.

Lakin bu dansın bugünkü haline gelmesi Kizomba müziğinin ün kazanmasıyla olmuştur. Kizomba daha yumuşak bir müzik ile gözlerinizi kapatıp partnerinizin leadini hissederek çok rahat dans edebileceğinizi bir dans türüdür.

Kizomba çiftli, vücudu fazla germeden, akıcı ve yavaş dans edilir. Salon danslarının aksine, sürekli terkar edilecek bir temel adım yoktur; müzikle birlikte hareket etmek önceliktir. Kizomba dört – beş hareketle bile dans edilebilir; elbette bununla birlikte, dünyanın farklı yerlerinde dansçıların kizomba müziğine farklı yorumlar katmasıyla, kullanılan adımların çeşitliliği sürekli genişlemekte ve zenginleşmektedir. Örneğin, Paris (Fransız) stilinde daha fazla ayak çalışmasına ve ritmin birden değişmesi halinde uyum sağlamaya odaklanılır.

Kısa zamanda öğrenilmesi ve dans pistinde keyfine varılması kolay bir dans olmakla birlikte, kendisinin cazibesine kapılanlar için Kizomba, sürekli yeni adımlarla ve hareketlerle geliştirilerek meydan okuyucu ve ilginç olmaya devam eder.

NonStop Dans Akademi - Salsa Dans Kursu, Bachata Dans Kursu, Kizomba Dans Kursu, Ortanyal Dans Kursu, Hip-Hop Dans kursu ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizi bütün sosyal medya kanallarımızdan ve Whatsapp Destek Hattımızdan Ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Destek

İletişim

Kozyatağı Mah. Bayar Cad. Şakacı Sok. No:40/1
Kozyatağı – Kadıköy
+90 216 380 70 76

+90 530 661 24 31
© Copyright 2019. All Rights Reserved.