STREET JAZZ KURSU KOZYATAĞI dans kursu dersleri kozyatağı

ZUMBA KURSU DERSLERİ

1990’larda dansçı ve koreograf Alberto “Beto” Perez tarafından Kolombiya’da ortaya çıkarılan, Latin esintileri olan bir dans fitness programıdır. Ve gün geçtikçe popüleritesi artmaktadır.

Zumba egzersizleri hızlı ve yavaş ritmli müziklerle direnç çalışmalarından oluşur. Bu müzikler de cumbia, salsa, merengue, mambo, flamenko, Ça-Ça-Ça, reggaeton, soca, samba, oryantal dans, bhangra, hip hop, axé music ve tango dans stillerinde kullanılan müziklerdir.

Zumba partnerleyapılan bir dans türü değildir. Daha çok bir eğitmenin yönlendirmesiyle yapılan bir egzersiz çalışmasıdır.

Son yıllarda, spor salonlarının vazgeçilmez egzersizi olan Zumba Dansı, kardiyo egzersizi gibi nabzı yükselterek çok kalori yakmanızı ve yağ yakımını hızlandırmanızı sağlar. Zumba dansının uygulamasına, kişinin yaşına ve kilosuna göre yakılacak kalori miktarı farklılık göstermektedir. Ancak ortalama 68 kilo biri, 1 saat boyunca Zumba yaparak hemen hemen 500-600 kalori yakabilir.

Aynı kiloda bir kişi, 1 saat orta hızda yüzerek 477 kalori, squash oynayarak ise 684 kalori yakabilmektedir. Bu rakamlar aynı kiloda olunsa dahi kişinin yaşına ve kas yoğunluğuna bağlı olarak değişebilmektedir.

Zumba dansı keyif verici ve eğlenceli bir dans türüdür. Dans ederek spor yapmak isteyen kişiler için bulunmaz bir hint kumaşıdır.

ZUMBANIN FAYDALARI NELERDİR?

Zumba’nın en büyük avantajıvücudunuzu sıkılaştırmasıdır. Egzersizler sırasında bütün vücudunuzun çalışır ve siz fark etmeseniz bile vücudunuz sıkılaşır.

Nonstop Dans Akademi’de alacağınız Zumba Dansı dersleri, sizi stresli yoğunluğunuzdan, endişelerinizden kolaylıkla uzaklaştırır.

Bir Zumba Dansı dersinde yakılan ortalama kalori en az 500 kaloridir. Ve bu kalorinin düzenli olarak yakılması ile vücut kilo vermeye başlayacaktır.

Nonstop Dans Akademi’de Zumba Dansı derslerine katılarak vücut kondisyonunuzu arttırabilirsiniz. Vücut kondisyonunuzu arttırırken, bunu keyif dolu bir dans egzersizi ile yapabilirsiniz.

Nonstop Dans Akademi’de Zumba Dansı derslerine düzenli olarak katılarak yeni kişilerle tanışabilir ve yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz.

Nonstop Dans Akademi’de Zumba Dansı dersleri her yaştan insanın katılabileceği bir egzersiz sınıfıdır. Nonstop Dans Akademi’de Zumba Dansı dersleri boyunca yaptığınız dans hareketleri duruşunuzu düzeltir, koordinasyonunuzu geliştirir, kendi kendinize oluşturduğunuz kısıtlamaları ortadan kaldırır ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. Bütün bu değişimler hemen moralinize ve görünüşünüze yansır. Unutmayın, kendini iyi hisseden biri aynı zamanda kendine olan güvenini de geliştirir.

Pek çok araştırma, egzersiz yapmanın endorfin salgılatarak, insanın kendini daha iyi hissettiğini kanıtlamıştır. Zumba’nın depresyonu yenmede en etkili egzersizlerden biri olduğu da göz önüne alınırsa ne kadar çok endorfin salgılamanızı sağladığını anlayabilirsiniz.

Nonstop Dans Akademi’de alacağınız Zumba Dansı dersleri sayesinde yaşama standartlarınızı arttırabilir ve yaşamınızı en güzel şekilde değiştirebilirsiniz.

NonStop Dans Akademi - Salsa Dans Kursu, Bachata Dans Kursu, Kizomba Dans Kursu, Ortanyal Dans Kursu, Hip-Hop Dans kursu ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizi bütün sosyal medya kanallarımızdan ve Whatsapp Destek Hattımızdan Ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Destek

İletişim

Kozyatağı Mah. Bayar Cad. Şakacı Sok. No:40/1
Kozyatağı – Kadıköy
+90 216 380 70 76

+90 530 661 24 31
© Copyright 2019. All Rights Reserved.